SAĞLIKLI EVCİL HAYVAN ÖDÜL MAMASI SATIN ALMA KILAVUZUNUZ

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021


Evcil hayvanınızın sağlığını korumanın anahtarı düzgün ve dengeli bir diyettir. Ve hiçbir şey onları sadece yiyeceğin değil, aynı zamanda onlara verdiğiniz ikramların da yüksek kaliteli, biyolojik olarak uygun ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çalışmasını sağlamaktan daha sağlıklı tutamaz. Yavru veya kedicik abur cuburunu ekleyerek harika bir evcil hayvan maması seçerken yaptığınız tüm iyi şeyleri geri almayın!


Diyetlerini tamamlayacak ve tamamlayacak ikramlar mevcuttur. Bu makalede, sağlıklı ikramları nasıl seçeceğiniz konusunda size ipuçları vermenin yanı sıra, alışveriş yaparken bulacağınız farklı seçenekleri size tanıtacağız. Sonunda, tüylü arkadaşınız için mükemmel ikramları seçmek için yeterli bilgiye sahip olacaksınız.


SAĞLIKLI EVCİL HAYVAN ÖDÜL MAMALARI SEÇMEK İÇİN İPUÇLARI

Bir evcil hayvan dükkanının tedavi reyonuna ayak basan herkes, hem köpekler hem de kediler için çok sayıda seçeneğin mevcut olduğunu fark edecektir. Bu, beslenme açısından dengeli ve düşük kaliteli içerikler içermeyen sağlıklı yiyecekleri seçmeyi zorlaştırır. Ama endişelenme, seni koruduk.


Herhangi bir muameleye başlamak için en iyi yer, içerik listesidir. Et bazlı, minimum düzeyde işlenmiş ve düşük kalorili ikramlar, özellikle bunları ödül veya eğitim için kullanmayı düşünüyorsanız, genellikle iyi seçenekler sunar. Evcil hayvanınız onları sevecek ve günlük kalori alımına pek katkı sağlamayacak.


Diğer bir öneri ise şeker, düşük kaliteli dolgu maddeleri ve yapay renkler, tatlar veya koruyucular eklenmiş muamelelerden kaçınmaktır. Kendinizi Google'da ne olduklarını anlamaya çalışırken birden fazla içerik araması yaparken bulursanız, bu tedavi seçeneğinden kaçınmak en iyisi olabilir.


Etiketlerinde "doğal" veya "organik" olduğunu iddia eden bazı ikramlar da vardır, ancak bu her zaman bir tedavinin sağlıklı olduğunu göstermez. Yine de kalori, yağ veya uygun olmayan dolgu maddeleri açısından iyi bir seçim yapmak için çok yüksek olabilir. Yine, içerik listesini okuyun ve ambalajda veya üreticinin web sitesinde muamelenin besinsel dökümünü arayın.


Bir muamelenin yapıldığı ülke, kalitesi ve güvenliğinde de büyük bir rol oynayabilir. ABD'de veya evcil hayvanlar için kesinlikle zorunlu gıda düzenlemelerine sahip diğer ülkelerde üretilen ve üretilen içeriklere sahip ikramları seçmenizi öneririz. İnsan sınıfı kalite ve etiketleme gereksinimlerini karşılarlarsa, daha da iyi!


SAĞLIKLI EVCİL HAYVAN ÖDÜL MAMALARI TÜRLERİ

Piyasada çok çeşitli sağlıklı evcil hayvan ikramları mevcuttur. Farklılıklarını bilmek, evcil hayvanınız ve beslenme ihtiyaçları için uygun olanı seçmenizi garanti edecektir.


En popüler olanlardan bazıları arasında fonksiyonel ikramlar, sarsıntılı ikramlar, dondurularak kurutulmuş ikramlar ve bisküviler veya gevrek ikramlar bulunur. Liste burada bitmiyor! Köpeğinizin veya kedinizin sağlığını sağlamak için bu çeşitli seçeneklerin neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


FONKSİYONEL ÖDÜL MAMALARI

Bunlar muhtemelen evcil hayvanınızın diyetine ekleyebileceğiniz en önemli ikramlardır. Spesifik sağlık yararları sağlamak için tasarlanmışlardır ve bahse gireriz daha önce bazılarını görmüşsünüzdür. Popüler örnekler arasında diş çiğnemelerinin yanı sıra sindirimi, eklem sağlığını veya bağışıklık sistemini desteklemek için ek bileşenler içeren tedaviler yer alır.


Fonksiyonel ikramları beslemeden önce bütünsel veterinerinize danışmanız önemlidir. Evcil hayvanınızın benzersiz beslenme ve sağlık ihtiyaçlarına uygun olduklarından emin olmak istersiniz. Veterinerinizin, aralarından seçim yapabileceğiniz bazı harika önerileri bile olabilir, ancak tedavi koridorunu ararken bulduğunuz alternatifleri önermekten asla korkmayın.


JERKY ÖDÜL MAMALARI

Bu tür ikramlar hemen hemen her evcil hayvan için büyük bir kazançtır çünkü yüksek kaliteli sarsıntı, paleo esintili, tahıl içermeyen bir atıştırmalıkta tadı ve dokuyu dengeler. Her zaman sınırlı sayıda doğal, minimum düzeyde işlenmiş ve güvenilir kaynaklı içeriklerle yapılan ikramları seçin. Bu tarz bir muamele ile dolgu maddeleri veya aşırı kimyasal koruyucular için hiçbir neden yoktur.


Son yıllarda birkaç markanın evcil hayvanlarda hastalık ve ölüme neden olduğundan şüphelenildiği için Çin'de üretilen düşük kaliteli sarsıntılı yiyeceklerden kaçınmak isteyeceksiniz. Tedavinin nerede üretildiği veya malzemelerin nereden temin edildiği konusunda şüpheniz varsa, bundan kaçının ve güvenebileceğiniz başka bir şey seçin. Sizinle kumar oynamanıza gerek kalmayacak kadar güvenilir seçenekler mevcuttur. evcil hayvan sağlığı.


FREEZE KURUTULMUŞ ÖDÜL MAMALARI

Sağlıklı, ham içerikli dondurularak kurutulmuş ikramlar, diğer üretim süreçlerinde kaybolabilecek doğal tatları ve değerli besin bileşenlerini kilitledikleri için harika bir seçenektir.


Bu tür bir muamele genellikle farklı et veya balık türleriyle yapılır. Bazen, özellikle balık söz konusu olduğunda, muamele, yapıldığı şeyin doğal şeklini ve görünümünü büyük ölçüde koruyacak veya mükemmel şekilde koruyacaktır. Minimum sayıda içerik aradığınız ve dolgu maddesi veya koruyucu olmadığı için bu harika.


BİSKÜVİ & ÇİÇEK ÖDÜL MAMALARI

En popüler ve klasik evcil hayvan ikramlarından biri bisküviler veya çıtır yiyeceklerdir. Boyutları veya yaşam aşamaları ne olursa olsun, onları çok çeşitli evcil hayvanlara uygun ve çekici kılan çeşitli tatlar, şekiller ve boyutlarda gelirler. Ayrıca kullanışlı, saklaması kolay ve eğitim ödülleri olarak kullanım için mükemmeldir.


Doğru türü seçerken, evcil hayvanınız için uygun büyüklükte bir ödül olduğundan emin olmak istersiniz. Ve belki de tüm ikramlar arasında, içerik listesini kontrol etmek burada en önemlisidir. Ürünün hiçbir kimyasal veya dolgu maddesi içermeyen yüksek kaliteli, insan sınıfı bileşenler içerdiğinden emin olun. Bu muamelelerin üretimi şekil ve görünümlerini değiştirdiğinden, bu istenmeyen içerikleri gizlemek kolaydır. Her zaman olduğu gibi, emin olmadığınızda, güvenebileceğiniz başka bir şeyi geçin ve kapın.


ALTERNATİFLER VE YENİLİKLER

Herhangi bir liste gibi, bu da tamamen kapsamlı değildir. Dışarıda, doğal yem kabı ve susuz yiyecekler gibi sağlıklı evcil hayvan muameleleri için daha fazla seçenek var.


Doğal mama kabları, bir evcil hayvanın yemeğine sağlıklarını artırmak ve eksiksiz bir diyet oluşturmak için ekstra, yüksek kaliteli malzemeler eklemenin mükemmel bir yoludur. Aynı zamanda, yemek zamanını tedavi zamanı haline getirerek seçici yiyenlerin daha fazla yemesine yardımcı olmanın bir yoludur!


Susuz kalmış köpek ödülleri, dondurularak kurutulmaya benzer. Bu kategoride, bir köpeğin diyetine eklemek harika olacak bazı sebze seçenekleri veya kediniz için bazı etli yiyecekler bulacaksınız.


ÖZETLE

Artık, yüksek kaliteli yiyeceklerin evcil hayvanınızın diyetine ne kadar harika bir katkı olabileceği ve sağlıklarına olumlu katkıda bulunabileceği konusunda net bir fikriniz olduğunu umuyoruz. Evcil hayvanınızın kendine özgü ihtiyaçları ve zevkleri için hangisinin daha kaliteli ve ne tür uygun bir seçim olduğunu belirlemeniz de sizin için daha kolay olmalıdır.


Sadece ikramların sadece ikram olduğunu unutmayın - ikramlar. Kilo almayı veya obeziteyi önlemek için onları aşırı beslemekten kaçının. Şüpheniz varsa, tedavinin ambalajına veya daha iyisi veterinerinize danışın.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör