KİRLİ SOLUNUM HASTALIKLARI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021


NEFES PROBLEMİ OLAN KEDİLER İÇİN EV ÇÖZÜMLERİ VEYA DOĞAL ANTİBİYOTİKLER VAR MI?


SORU

Kedilerimden biri olan Turbo öksürüyor ve gözlerinde akıntı var. Ayrıca ateşi vardı. Onu veterinerimize götürdüm ve üst solunum yolu enfeksiyonu teşhisi koydu. Şimdi antibiyotik kullanıyor. Ona da yardımcı olabilecek doğal ilaçlar var mı?


CEVAP

Çoğu üst solunum yolu enfeksiyonu viraldir. Sanırım veteriner hekim ona antibiyotik verdi çünkü ateş ikincil bir bakteriyel enfeksiyona işaret ediyor olabilir.


Turbo'nun enfeksiyonla savaşmak için bağışıklık sistemini geliştirmesine yardımcı olması için yapabileceğiniz birkaç şey var. İşte kedilerin evde tedavilerinde bazı üst solunum yolu enfeksiyonları:


İMMÜN DESTEK


Bütünsel vitamin ve bitki karışımları, virüsten kurtulmaya çalışan bağışıklık sistemine büyük destek sunar. Kediniz iki ayrı istilacı savuşturuyor olabileceğinden, sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemek hayati önem taşır.


L-LYSINE


Bu amino asit ek bağışıklık desteği sağlar ve viral replikasyonu azaltmaya yardımcı olur. 500 mg verin. günde iki kere.


C VİTAMİNİ


Bu her zaman viral enfeksiyonlarla savaşmak için iyi bir tamamlayıcıdır ve aynı zamanda iyi bir antioksidandır. 250 mg verin. her gün ve dışkı çok yumuşak hale gelirse azaltın. En az birkaç hafta semptomlar ortadan kalkana kadar C vitamini takviyesine devam edin.


PROBİYOTİKLER


Turbo antibiyotik kullandığından, sindirim sisteminin bağırsak florasını dengelemesine yardımcı olmak için probiyotiklerden yararlanabilir.


HOMEOPATİ


Tipik olarak böyle bir durumda homeopatik bir ilaç yazardım. Bununla birlikte, bireysel semptomlara bağlı olarak uygun olabilecek birçok farklı çare bulunduğundan, bu daha ayrıntılı bilgi olmadan yapılamaz. Homeopatik bir ilaçla ilgileniyorsanız ve kediniz için uygun görünüyorsa, homeopati eğitimi almış bütünsel bir veteriner hekime başvurun.


DİYET


Turbo'nun yedikleri, genel sağlığı ve hastalığa karşı bağışıklığı üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Yaşam tarzınıza ve bütçenize uyan en iyi diyeti ona verin. Her zaman temiz ve tatlı suya erişimi olduğundan emin olun.


Bazı kediler hafif akan veya dolaşan sudan daha iyi içiyor. Durgun su için içmeyen kediler için çeşme tipi bir suluk önerilir.


TEMİZ HAVA


Temiz, temiz hava, iyileşirken ve genel olarak Turbo için önemlidir. Yalnızca kapalı alanda bulunan bir kediyse, ona güvenli bir sundurma veya balkona, hatta kısmen açık bir pencerede bile oturabileceği veya uzanabileceği bir şeyin bulunduğu bir yere erişim sağlamanın bir yolunu bulmaya çalışın.


Buna uygunsa, dış mekanı güvenli bir şekilde keşfetmesine izin vermek için bir kedicik koşum takımı ve tasması deneyebilirsiniz. Ancak onu kimyasal olarak işlenmiş çim veya bahçe alanlarından uzak tuttuğunuzdan emin olun.


Yeterli temiz hava sağlayamıyorsanız bir hava filtresi düşünün.


ÇOK KEDİLİ EVLER İÇİN


Notuna "kedilerimden biri" ile başlıyorsun. Turbo'nun ev arkadaşlarını virüse yakalanmaktan korumak için, onları bir bağışıklık destek takviyesi ile başlatın ve en azından Turbo tekrar sağlıklı olana kadar üzerinde tutun.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör