KÖPEKLER VE KEDİLER İÇİN PİRE TEDAVİLERİ

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021


PİRE İTİCİ VE PİRE TEDAVİSİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?


Evcil hayvanınızda hali hazırda pireler varsa, sadece pire kovucu bir ürün satın almak sorununuzu çözmeyecektir. Mevcut bir pire istilası, basitçe onları iten bir ürünle değil, pireleri öldüren bir ürünle tedavi edilmelidir.


Evcil hayvanınızda şu anda pireler varsa, pire (yumurta ve larvalar dahil) olmadığını garanti edemeyeceğiniz yeni bir eve taşındınız veya pireye eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, doğal bir pire öldürücü ile tedavi etmeniz gerekir. Bu, evcil hayvanınızın etrafındaki popülasyonları kontrol altında tutacaktır.


Pireler öldürüldükten sonra, bütünsel bir kovucu plan, onları evcil hayvanınızda güvenli bir yuva bulmaktan veya evinize otostopla girmekten alıkoyacaktır.


Bir pire istilasının üstesinden gelmek, pire tozu, pire tarağı ve pire etiketi, pire şampuanı, sıkma veya pire tasması gibi tamamlayıcı kovucular ve pire ve kene takviyeleri içeren çok uçlu bir yaklaşımla doğal olarak en etkilidir. , bira mayası ve sarımsak gibi, pireleri içten dışa uzak tutmanın doğal bir yolu olarak.


Bu yazıda, her biri için çeşitli doğal seçenekler olan pire kovucular ve pire tedavileri arasındaki farkı keşfedeceğiz.


KÖPEK VE KEDİLERDE FLEAS'I NASIL TEDAVİ EDERSİNİZ?

FLEA KONTROL TOZLARI

En etkili doğal pire öldürücüler pire tozlarıdır.


Diyatomlu toprak ve kalsiyum karbonat tozu, doğrudan evcil hayvanınızın kürkünün yanı sıra mobilya, halı, yatak takımı vb. Ve hatta bahçede ve hatta evde kullanılabilir. Birkaç ayda bir tekrar uygulayın.


"Ciddi bir istilası olan birçok insan hem halı için borat tozu hem de mobilya, yatak takımı ve evcil hayvanlarda kullanılmak üzere kalsiyum karbonat tozu seçiyor."


Borat tozları evcil hayvanlarda veya mobilyalarda değil sadece halılarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve bir yıla kadar etkilidir.


Borat tozları halıda bir yıla kadar dayanabilirken, diatomlu toprak ve kalsiyum karbonat tozlarının birkaç ayda bir halıya yeniden uygulanması gerekir. Ciddi bir istilası olan birçok insan, hem halı için bir borat tozu hem de mobilya, yatak takımı ve evcil hayvanlarda kullanmak için bir diyatomlu toprak tozu seçer.


EV & YARDIMCI SPREYLER

Doğal ev pire spreyleri ve bahçe pire spreyleri, özellikle sedir ağacı yağı ve öjenol kullananlarda çok etkili olabilir. Bunlar yıl boyunca mobilyalarda, çimlerde, döşeme tahtalarında ve pirelerin saklanabileceği başka yerlerde kullanılabilir. Bir pirenin üç aşamasını (larvalar, yumurtalar ve yetişkinler), sivrisinekleri ve keneleri de öldürürler.


FLEA ŞAMPOOLLARI

Köpeğinizi veya kedinizi yıkamak, pireleri öldürmenin mükemmel bir yoludur. Önce boynu köpürtün, böylece pireler başa çıkamaz. İnatçı pireleri boğmak için köpüğü birkaç dakika bekletin, ardından iyice durulayın.


Evinizi ve bahçenizi de tedavi ettiğinizden emin olun, yoksa evcil hayvanınızın yeniden istila edilmesi muhtemeldir.


Bit ve kene şampuanları ve saç kremleri sadece mevcut pirelerden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda pire ve diğer ısıran böcekleri neem, citronella ve limon otu gibi uçucu yağların gücünü önleyen doğal zararlılarla da püskürtür.


FLEA TARAK

Her gün pireleri, yumurtaları ve larvaları çıkarmak için manuel olarak kullanın. Bu sadece pirelerden kurtulmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda evcil hayvanınızın istilasını da takip etmenizi sağlar. Pirelerin kaçmaması için etrafta bir kova sabunlu su bulundurduğunuzdan emin olun.


KÖPEKLERDEN VE KEDİLERDEN NE GİDERİR?

DOĞAL SIKIŞTIRMALAR

Bunlar doğrudan omuz bıçakları arasındaki evcil hayvan kürküne uygulanır ve aylık olarak tekrar uygulanmalıdır.


Geraniol (sardunya bitkisinin sitronelladan% 400 daha etkili olan doğal bir özü!), Limon otu, nane ve karanfil gibi doğal içeriklerle pire ve diğer ısıran böcekleri kovarlar.


DOĞAL FLEA TASMASI

Köpeğinizin veya kedinizin boynunun etrafına yerleştirin ve genellikle yaklaşık 3 ayda bir talimatlara göre değiştirin.


Doğal tasmalar, paketlenirken konsantre olabilen ve bazı köpekleri ve özellikle kedileri tahriş edebilen uçucu yağlar kullanır. Evcil hayvanınızın boynuna yerleştirmeden önce tasmaların bir gece boyunca havalanmasına izin verin.


FLEAS İÇİN BİTKİSEL SPREYLER VE MENDİL

Bunlar doğrudan evcil hayvanın kürküne uygulanabilir. Kedilerde hafifçe kullanın. Evcil hayvanınız aşırı derecede hassassa, mendil kullanmanızı öneririz.


Spreyler ve ıslak mendiller, limon otu, sitronella, paçuli, karanfil ve neem yağı gibi uçucu yağların kanıtlanmış doğal böcek kovucu gücüyle pire ve diğer ısıran böcekleri kovar.


FLEA ETİKETLERİ

Bunlar köpeğinizin veya kedinizin tasmasına takılır ve genellikle tam bir yıl sürer.


Pire Etiketleri, doğal bir bariyer ve ultrasonik ses dalgaları oluşturmak için biyo-enerjik bir işlem dahil olmak üzere pireleri kovmak için birden fazla yaklaşım kullanır.


FLEAS İÇİN KONSANTRE YAĞLAR

Bunları yaka ve kayışlarda kullanın, püskürtmek için seyreltin veya elle dağıtın.


Köpeklerde kullanmak için neem, limon otu, limon otu, sedir, biberiye yağları ve diğer uçucu yağları içerir.


LÜTFEN DİKKAT: Uçucu yağlar kedilerde kullanım için güvenli değildir.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör