KÖPEK VE KEDİLER İÇİN DOĞAL EKLEM SAĞLIĞI

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021


Özellikle evcil hayvanlarda obezite büyüdükçe, hem köpeklerde hem de kedilerde eklem bozuklukları artıyor. Bununla birlikte, eklem hastalığına yakalanmış pek çok evcil hayvan uygun bakımı almaz ve yaşam kalitelerini düşürür. Yaralanma, tekrarlanan stres, aşırı kilo, zayıf beslenme ve genetik yatkınlık, sağlıksız eklemlere katkıda bulunabilir. Neyse ki, etkili tedavi seçenekleri mevcut, ancak aralarında önemli farklılıklar olabilir. Bu makale, evcil hayvanınız için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu ve hangilerinin en iyisi olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.


SAĞLIKLI ORTAK SAĞLIKSIZ OLDUĞUNDA

Sağlıklı koşullarda, doğal eklem yapı taşları, kıkırdak ve sinovyal sıvı, sürtünmeyi azaltır ve bir amortisör görevi görür. Vücut, bu eklem yapı taşlarını normal olarak glikozaminoglikanlar veya GAG'ler üreterek yapar. Bu GAG'ler glukozamin, kondroitin sülfat ve hyaluronik asitten oluşur. Sağlıksız derzde, bu eklem yapı taşlarının üretimi bozulur. Evcil hayvanınızın vücudu yapı taşlarına olan talebi karşılayamaz, bu da tahriş, iltihaplanma, ağrı ve hareketliliğin azalmasına neden olur.


SAĞLIKSIZ EKLEMLERİN ORTAK İŞARETLERİ

Evcil hayvan koruyucuları, köpeklerinde veya kedilerinde sağlıksız eklem belirtilerini kolayca fark edebilir. Köpekler için, dayanıklılığın azaldığını, aktiviteleri takiben sertlik, arabaya veya mobilyaya atlayamama, kalkmakta tereddüt, merdivenlerde zorluk, tökezleme veya "tavşan atlama" fark edebilir. Kediler, bükülürken veya dönerken ağrıya bağlı olarak tımarlamayı azaltarak eklem bozukluğu belirtileri gösterme eğilimindedir. Kedi sahipleri, tırmalamak ayak parmaklarına ve ayaklara zarar verdiği için uzun ve aşırı büyümüş ayak tırnaklarını da fark edebilir. Ayrıca, eklemler dokunulduğunda şişebilir ve ağrılı görünebilir.


KÖPEK VE KEDİLER İÇİN EKLEM BAKIMI

Evcil hayvan koruyucuları, köpeklerinde ve kedilerinde sağlıksız eklemleri tedavi etmek için birçok seçeneğe sahiptir, ancak öncelikle iki farklı kategoriye ayrılırlar. Farmasötik (veya ilaç) seçenekleri var ve doğal alternatifler var. İlaç seçenekleri arasında ağrı ve enflamasyonla bağlantılı prostaglandinlerin üretimini bloke eden steroidal olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAID'ler); Spesifik prostaglandinleri hedefleyen COX-2 inhibitörleri ve ağrıyı azaltan Aspirin / Ascriptin®. Bu ilaçlar ağrıyı engellemede ve iltihabı azaltmada çok iyidir. Bununla birlikte, vücudun eklem kayganlaştırıcılarına veya biyokimyasal sürece katkı sağlamazlar. NSAID'lerin genellikle kabul edilemeyen yan etkileri ve doğal mekanizmaları nedeniyle, birçok evcil hayvan ebeveyni doğal alternatiflere yönelmiştir.


Köpekler ve kediler için tek başına veya bir ilaç seçeneğiyle kullanılan doğal eklem desteğinin kanıtlayıcı faydaları vardır. Doğal solüsyonlar vücuda glukozamin, kondroitin ve hyaluronik asit gibi eklem yapı taşları sağlar. Bu, evcil hayvanın vücudunun sağlıklı bir durumda sağlayacağı şeydir. Eksiksiz doğal alternatifler ayrıca dolaşımı artırmak, iltihabı azaltmak ve oksidatif hasarı yavaşlatmak için şifalı otlar gibi seçkin bileşenler sağlar. Bu, vücudun etkilenen eklemi onarmasına ve yeniden inşa etmesine izin verir.


DOĞAL ARITMA ALTERNATİFLERİ

Ortak Yapı Taşları

Glukozamin ve Mukopolisakkaritler (Glukozamin, Kondroitin Sülfat, Hyaluronik Asit)

Sağlıklı Enflamasyon Yanıtı

Yucca, Black Cohosh, Cayenne, MSM (Metilsülfonilmetan)

Antioksidan

Zerdeçal, Zencefil, Şeytanın Pençesi, Yonca, C Vitamini

Dolaşım uyarıcı

Isırgan, Kereviz Tohumu


TAM OLMAYAN VS. KOMPLE EKLER

Sağlıksız eklemleri olan bir köpek veya kedi tedavi görmezse, devam eden ağrı, şişme ve vücudun eklem yapı taşlarını yeterince üretememesi nedeniyle iyileşme olasılığı düşüktür. Bu, evcil hayvan için daha az rahat ve daha az aktif bir yaşama yol açacaktır.


Sağlıksız eklemlere sahip bir köpek veya kedi, yalnızca glukozamin ve / veya kondroitin sülfat içeren eksik bir formül alırsa, eklemin onarımı sağlanır, ancak bu bileşenler iltihaplanmaya ve oksidatif serbest radikallere hitap etmediği için evcil hayvanın iyileşmesi optimize edilmez. .


Sağlıksız eklemlere sahip bir köpek veya kedi, iltihabı azaltmak, dolaşımı artırmak, serbest radikalleri ortadan kaldırmak ve emilimi artırmak için eklem yapı taşlarını bileşenlerle birleştiren eksiksiz bir formül alırsa, optimum ve hızlandırılmış iyileşme ile sonuçlanacaktır.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör