KÖPEK VE KEDİ MAMALARINA KATMAK İÇİN DOĞAL MAMALAR

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021


Doğal mama kabı, yakın zamanda yerel evcil hayvan dükkanınızın raflarında veya Sadece Natural Pet köpek maması ve kedi maması bölümlerine göz atarken fark etmiş olabileceğiniz bir şeydir. Yiyecekleri sadece köpekler ve kediler için daha lezzetli hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda besin değeri sağladıkları, hidrasyonu artırdıkları ve daha fazlasını yaptıkları için onları kullanan evcil hayvan sahipleri arasında anında hit oldular.


Yeni ürünler, özellikle bu kadar geniş bir çeşitlilik olduğunda, bazen biraz zor olabilir. Endişelenmenize gerek yok çünkü bu makalede tüm temel bilgileri ele alacağız! Sonunda, doğal mama kabının ne olduğu, faydaları, farklı türleri ve köpeğiniz ya da kediniz için en uygun türü nasıl seçebileceğiniz konusunda bilgi sahibi olacaksınız.


DOĞAL GIDA POMPALARI NELERDİR?

Doğal mama kabı, köpekler veya kediler için mükemmel bir seçimdir. Çok çeşitli kullanımlara sahiptirler ve sevilen bir evcil hayvanın günlük menüsüne çok fazla güzellik katabilirler. Genellikle bir diyet güçlendirici veya tedavi olarak verilmek üzere tasarlanan bazı topperler ayrıca tam bir öğün olarak verilmek üzere formüle edilir. Besin içeriği değişiklik gösterebileceğinden, hangisine sahip olduğunuzu ayırt etmek için etiketleri dikkatlice okumanız önemlidir.


Hem evcil hayvanların hem de sahiplerinin ihtiyaçlarını ve rahatlığını karşılamak için çok çeşitli doğal yiyecek kabı mevcuttur. Kuru çeşitler arasında suyu alınmış ve dondurularak kurutulmuş bulunmaktadır. Kemik suyu, çorba, somon yağı ve Superfood Sosu gibi birçok ıslak seçenek de vardır.


DOĞAL GIDA YEMEKLERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Doğal yiyecek kabuğunun göze çarpan bir avantajı, seçici yiyiciler için ne kadar harika olduklarıdır. En titiz damak zevklerini bile tatmin edecek besleyici ve lezzetli malzemelerden yapılmış olup, işe yarayan bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Stella & Chewy's Dondurularak-Kurutulmuş Yemek Mikserleri Köpek Maması Toppers gibi markalar, en yumuşak yiyeceklerin bile çekiciliğini artıracak uzun bir aroma listesinden seçim yapmanıza izin verir. Ağız sulandıran seçeneklerinden bazıları Tantalizing Turkey, Dandy Lamb ve Savoury Somon & Cod.


Pek çok doğal gıda kabuğunun besin değeri de büyük fayda sağlar. Only Natural Pet Bone Broth gibi bazıları, özellikle yaşlı köpekler için önemli olan eklem sağlığını destekleyen glukozamin ve kondroitin içerir. Topperlerde bulunan diğer faydalı besinler arasında omega-3 yağ asitleri ve probiyotikler bulunur. Omega-3'ler, artrit iltihabını azaltmak, bağışıklık sistemine yardımcı olmak, kalp ve böbrek sağlığını iyileştirmek ve pırıltılı tüylerle cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için harikadır. Probiyotikler, köpeklerde ve kedilerde bağırsak sağlığını iyileştirebilir ve bu da bağışıklık sistemine fayda sağlar, sindirim sürecine yardımcı olur ve besin emilimini artırır.


Islak doğal gıda kabukları hidrasyonu artıracaktır. Bu, günlük yaşamlarında yeterince su alamayan köpekler veya kediler için bir avantajdır. Daha sıcak iklimlerde yaşayanlar veya daha sıcak yazlar yaşayanlar için, kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir.


EVCİL HAYVANLAR İÇİN DOĞAL GIDA TİPLERİ

Doğal gıda kabukları iki kategoriye ayrılabilir: kuru ve ıslak. Kuru sütunda, dondurularak kurutulmuş ve suyu alınmış bulacaksınız. Islak zeminde kemik suyu, çorba, somon yağı ve Superfood Sosu göreceksiniz.


Hepsinin kendi yararları var. Biri size ve evcil hayvanınızın yaşam tarzına daha uygun olabilir, bu nedenle mükemmel seçiminizi bulmak için okumaya devam edin.


KURU DOĞAL GIDA POMPALARI

Hem dondurularak kurutulmuş hem de susuzlaştırılmış doğal köpek maması kapları, yemek zamanını canlandırmak veya bu özel muamele için her zaman elinizin altında bir şeyler bulundurmanın harika bir yoludur. Her iki yöntem de güvenli bir şekilde muhafaza etmek için bileşenlerin nem içeriğini azaltmayı içerdiğinden, daha uzun bir raf ömrüne sahiptirler. Dehidrasyon, nemin yüzde 95'ine kadar zıplarken, dondurarak kurutma yüzde 99'a kadar çıkarır. Bu, her ikisini de ara sıra yonca kullanmak isteyen veya evde herhangi bir bozulma riski olmadan çeşitli üst kısım seçeneklerini korumak isteyen evcil hayvan sahipleri için ideal hale getirir.


K9 Doğal Dondurularak Kurutulmuş Köpek Maması Toppers gibi çoğu dondurularak kurutulmuş seçenek, ambalajı kolayca açabilme ve servis yapmadan önce köpeğinizin veya kedinizin yemeğinin üzerine bir miktar iyilik serpme kolaylığı sağlar. The Honest Kitchen Proper Toppers gibi diğerleri dehidrate edilir ve evcil hayvanınızın mamasına eklenmeden önce su ile rehidre edilmesi amaçlanır. Bu, dışarıdaki meşgul evcil hayvan sahipleri için biraz daha fazla iş olabilir, bu yüzden ihtiyaçlarınızı neyin karşılayacağına göre seçin. Ve her zaman olduğu gibi, evcil hayvanınıza servis etmeden önce etiketi ve talimatları okuyun.


ISLAK DOĞAL GIDA POMPA

Kemik suyu, çorba, somon yağı ve Superfood Sosu dahil olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla seçenek sayesinde, hem sizin hem de köpeğinizin veya kedinizin çekici bulacağı bir şey bulmakta zorlanmayacaksınız.


Mineraller, vitaminler, amino asitler ve esansiyel yağ asitleriyle dolu kemik suyunu almanın iki yolu vardır. Otla beslenen ve serbest dolaşan kemikler ve süper gıda bileşenleri dahil olmak üzere insan kalitesindeki malzemelerle yapılan Only Natural Pet Bone Broth gibi bir seçenek dehidrate edilmiştir. The Honest Kitchen'da kullanıma hazır seçenekler de vardır. Açın ve köpeğinizin veya kedinizin mama maması üzerine dökün, hazırlık gerekmez.


Somon yağı birçok köpek ve kedinin favorisidir çünkü hem kokusu hem de tadı seçici yiyenlere bile hitap eder. Sadece bu değil, onlar için de harika! Somon yağı, normal evcil hayvan mamalarında yaygın olarak bulunmayan hem omega-3 hem de -6 esansiyel yağ asitlerinin seviyelerini sağlar. Bu kategorideki harika bir seçenek, Sadece Doğal Hayvanların Vahşi Alaska Somon Yağıdır, çünkü Deniz Koruma Konseyi onaylı, vahşi yakalanmış somon, genel olarak daha iyi bir ürün yaratır.YÜKSEK KALİTELİ DOĞAL GIDA POMPASI SEÇİMİ

Evcil hayvanınızı seviyorsunuz ve onlara en iyisini vermek istiyorsunuz. Doğal gıda kabındaki seçiminiz bir istisna değildir. Bu nedenle doğal malzemelerden yapılmış ürünleri tercih edin.


Ayrıca aşağıdaki soruları da dikkate alın:


Neden mama üstü ikramlari diyetlerine ekliyorsunuz?

Bir ikram mı, bir yemek arttırıcı mı yoksa tam bir yemek mi?

Köpeğiniz veya kediniz hayatları boyunca omega-3 ve -6 gibi bazı ekstra faydalı besinlere ihtiyaç duyar mı?

Açılıp dökülen bir şeye mi ihtiyacınız var yoksa kabı hazırlamak için zamanınız var mı?

Bu soruları cevaplamak, işleri sizin için anında daraltır.


SONUNDA PETİNİZ EN ÜSTTE ÇIKIYOR

Ne seçerseniz seçin, yüksek kaliteli bir doğal mama kabı, hem köpekler hem de kediler için mükemmel bir seçimdir. Sıkıcı yemekleri heyecan verici hale getirir, evcil hayvanınızın diyetine fazladan bazı besinler eklemenin harika bir yoludur ve çeşitli tatlar ve malzemeler sağlarlar.

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör