EN İYİ DONDURULMUŞ EVCİL HAYVAN YEMİ VE TEDAVİLERİ

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021


Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan maması, günümüzde mevcut olan çok çeşitli evcil hayvan mamalarına nispeten yeni bir ektir. Ve son yıllarda, giderek artan sayıda evcil hayvan sahibi ile popüler bir seçim haline geldi. Peki dondurularak kurutulmuş evcil hayvan maması tam olarak nedir? Ve köpeğiniz veya kediniz için iyi bir seçim mi?


Bu makalede, dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasının ne olduğunu açıklayacağız, böylece evcil hayvanınız için doğru olup olmadığına karar verebilirsiniz. Ayrıca, yüksek kaliteli dondurularak kurutulmuş diyet seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını paylaşacağız.


FREEZE KURUTULMUŞ EVCİL HAYVAN YEMİ NEDİR?

Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan maması, evcil hayvanınızın beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için formüle edilmiş güvenli, sağlıklı, hafif ve kullanışlı bir evcil hayvan maması türüdür. Çiğ bir diyetle beslenmeyi tercih eden, ancak bunu çeşitli nedenlerle yapamayan evcil hayvan sahipleri için idealdir. Bunlar maliyet, güvenlik endişeleri ve zaman kısıtlamalarını içerir.


Dondurarak kurutma, et, meyve ve sebze gibi çiğ veya pişmiş malzemelerden suyun çıkarıldığı bir işlemdir. Gıdaların içerdiği nem 3 aşamalı bir işlemle uzaklaştırılır. Bu, nemi gidermek için sıcak hava kullanılarak üretilen kurutulmuş evcil hayvan mamalarından ayrı olarak dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasını ayarlar.


İşte 3 aşamalı dondurarak kurutma işleminin kısa bir açıklaması:


Öncelikle yiyecek dikkatlice kurutucuya yerleştirilir ve çok düşük bir sıcaklıkta dondurulur. Bu, besin içeriğini korurken su moleküllerini yiyeceklerden ayırmak için yapılır.


İkinci ve üçüncü adımlar - absorpsiyon ve süblimasyon - aynı anda gerçekleşir. Bir vakum pompası, su moleküllerini buhara dönüştürmek için makinenin içindeki hava basıncını alırken, nemi emmek için yiyeceğin etrafına ılık hava üflenir. Yiyeceklerden yeterli nemin alınması birkaç gün alabilir. Son olarak, yiyecekler özel olarak paketlenir ve bozulmayı önlemek için hava geçirmez bir kap içine kapatılır.


Eğlenceli gerçek: Dondurarak kurutma işlemi sırasında yiyeceklerin içerdiği suyun% 99'a kadarı giderilir.


DONDURULMUŞ PET GIDALARIN FAYDALARI NELERDİR?

Artık dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasının nasıl üretildiğini biliyorsunuz, şimdi sağladığı faydalardan birkaçına bir göz atalım.


Güvenli ve Minimal İşlenmiş

Yüksek kaliteli dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamaları minimum düzeyde işlenir ve güvenli, doğal malzemelerle yapılır. ABD veya Kanada'da işlenmiş dondurularak kurutulmuş bir evcil hayvan mamasını seçmenizi öneririz. Kimyasal katkı içermeyen bir ürün seçmek de önemlidir.


Dondurularak kurutulmuş en iyi evcil hayvan mamaları, otla beslenen et ve organik sebzeler gibi birinci sınıf malzemelerle yapılır. Gıda güvenliğini artırmak için, birçok ürün ayrıca dondurarak kurutma işleminden önce yüksek basınçlı pastörizasyon işlemine tabi tutulur.


Raf Dengeli

Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasının açılmamış paketleri, rafa dayanıklı kabul edilir ve uzun süre saklanabilir. Neredeyse tüm su içeriği gıdalardan uzaklaştırıldığı için bozulmaya neden olan mikrobiyal aktivite askıya alınır.


Besinleri Tutar

Dondurarak kurutma, aşırı ısı gerektirmediğinden, gıdanın besin içeriği korunur. Bu nedenle, dondurularak kurutulmuş evcil hayvan yemi, susuz yiyeceklerden daha fazla besin içerir. Aslında, dondurularak kurutulmuş evcil hayvan yemi, gıdalarda bulunan hemen hemen tüm temel vitaminleri, proteinleri, eser mineralleri, besinleri, enzimleri ve probiyotikleri doğal, organik hallerinde tutar.


Lezzetli

Birçok evcil hayvan, dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasını kuru mamadan daha lezzetli bulur. Aynı zamanda sindirimi de kolaydır ve evcil hayvanınızın ilgisini çekmek için çeşitli farklı şekillerde sunulabilir.


Uygun

Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan maması hafif ve taşınabilirdir. Evinizde çok az depolama alanı gerektirir ve kamp gezilerinde veya tatillerde yanınızda kolayca taşınabilir.


DONDURULMUŞ PET GIDA TÜRLERİ

Şimdiye kadar bu makalede, dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasının ne olduğunu açıkladık ve temel faydalarından birkaçını vurguladık. Bu bölümde, mevcut olan dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamalarının bazılarına bir göz atacağız.


PATTIES

Çiğ et öğütülebilir ve taze, organik meyve ve sebzelerle karıştırılarak köfteler oluşturulabilir ve bunlar daha sonra dondurularak kurutulur. Stella & Chewy'nin Çiğ Yemekleri Dondurularak Kurutulmuş Köpek Maması ve Stella & Chewy's Çiğ Yemekleri Dondurularak Kurutulmuş Kedi Maması, rafta stabil, dondurularak kurutulmuş köfte formatında sunulan lezzetli, tamamen doğal, eksiksiz ve dengeli formüllerdir. Ve evcil hayvanınız daha fazla çeşitlilik istiyorsa, Chewy's Chicken, Duck Duck Goose, Surf N 'Turf ve Dandy Lamb dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda lezzet vardır. Ürün yelpazesi tahıl içermez ve brokoli, kızılcık, havuç, lahana ve maydanoz dahil yüksek kaliteli et ve süper yiyeceklerle formüle edilmiştir.


NUGGETS

Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan yemi, küçük, ısırık büyüklüğünde külçeler şeklinde de mevcuttur. Primal Pet Foods Dondurularak Kurutulmuş Nuggets Köpek Maması ve Primal Evcil Hayvan Mamaları Dondurularak Kurutulmuş Nuggets Kedi Maması, Tavuk, Domuz Eti, Kuzu, Sığır Eti, Hindi ve Sardalya ve Geyik Eti gibi çok çeşitli lezzetli ve besleyici proteinlerle yapılır. Her ürün tahıl ve glütensizdir ve sağlıklı bir et, organ, kemik, organik ürün ve temel besin karışımı içerir.


YEMEK TESTLERİ

Dondurularak kurutulmuş öğün kabukları besinlerle doludur ve kuru gıda diyetine mükemmel bir katkı sağlar. Yalnızca Natural Pet Dondurularak Kurutulmuş RawNibs, kuru mama üstünü doldurmak veya tam bir öğün olarak beslemek için idealdir. Ürün yelpazesi, sindirime yardımcı olmak için eklenen probiyotiklere sahip çok çeşitli tatlar içerir.


TEDAVİLER

Evcil hayvanınız için daha sağlıklı tedavi seçenekleri arıyorsanız, sunulan çok çeşitli dondurularak kurutulmuş ikramlara göz atın. Yalnızca Doğal Evcil Hayvan Tüm Et Isırmaları ve Dondurularak Kurutulmuş Kedi Mamaları, optimum beslenme için dondurularak kurutulmuş yüksek kaliteli, tek bileşenlerden yapılır. Tek protein kaynaklarından yapılan, hepsi lezzetli dondurularak kurutulmuş muameleleri çeşitli proteinlerden seçebilirsiniz.


Evcil hayvanınızın tat tomurcuklarını gıdıklamak için biraz farklı bir şey mi arıyorsunuz? Vital Essentials'ın lezzetli dondurularak kurutulmuş tedavi seçeneklerine göz atın. % 100 dana eti, Alaska Somon Halkaları, Tavuk Kalpleri veya Hindi Kızartması ile yapılan Bully Sticks arasından seçim yapın.


DONDURULMUŞ BİR DİYET PETİNİZİ NASIL BESLEME

Evcil hayvanınızı dondurularak beslemeye hazır mısınız? Makalenin bu son bölümünde, bazı pratik ipuçları vereceğiz.


Su ile yeniden nemlendirin

Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasına su eklemek, onu şişirmeye yardımcı olur ve dokuyu iyileştirir. Evcil hayvanınız ıslak mamayı seviyorsa veya günlük su alımını artırmak istiyorsanız, dondurularak kurutulmuş evcil hayvan mamasını yeniden nemlendirmek en iyi yoldur. Bu yöntem yavru ve kedi yavruları için daha da iyidir.


Yemek veya İkram Olarak Tek Başına Besle

Evcil hayvanınızı dondurularak kurutulmuş mamasını bir yemek olarak veya iyi davranışı ödüllendirmek için bir ikram olarak besleyebilirsiniz. Her iki durumda da evcil hayvanınız için sağlıklı, lezzetli ve besleyicidir.


Kuru veya Çiğ Gıdaya Karışık

Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan maması, yemek kabı veya karıştırıcı olarak mükemmeldir. Kuru gıda diyetini desteklemek veya çiğ gıda diyetini tamamlamak için de kullanılabilir.


Sonuç

Dondurularak kurutulmuş evcil hayvan maması, evcil hayvanınıza çok çeşitli besinler ve vitaminler sağlayacak hafif, minimum düzeyde işlenmiş, sağlıklı ve lezzetli bir mama arıyorsanız mükemmel bir seçimdir. Dondurarak kurutma işlemi, besin değerini etkilemeden gıdalardaki nem içeriğini% 99'a kadar azaltır. Aynı zamanda çok yönlü, lezzetli, uzun ömürlüdür ve kilerinizde fazla yer kaplamaz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör