EN İYİ DOĞAL KEDİ KUMUNU SEÇMEK

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2021


Kısa bir süre önce, insanlar kedi kutularını kum, talaş ve hatta şömineden çıkan küllerle doldurdular. Günümüzde kedi ebeveynlerinin aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda ticari yavru var, ancak çoğu toksik kimyasallar ve solunum irritanları içeriyor ve çevreye zarar veriyor. İş titiz kedilerimizi memnun etmeye gelince, her kedi ebeveyni birçok seçeneğin mevcut olmasının gerekli olduğunu bilir. Kedi kumu üreticileri de bunu biliyor ve bu nedenle kedi sahipleri artık çok çeşitli granül boyutları, kokular, malzemeler ve potenslerle yapılan kedi kumlarını seçebiliyor. Seçeneklerin sayısı bunaltıcı olabilir. Bu seçimi sizin için kolaylaştırmak için, Only Natural Pet Store en iyi doğal kumları seçti. Kediniz, eviniz ve çevre için hangisinin en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için her bir kedi kumunun faydalarını vurguladık.


DOĞAL KEDİ KUMU

MISIR KEDİ KUMU

Temizlik ve Çevre


Yenilenebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir bir malzeme olan tam çekirdekli mısırdan yapılan mısır kedisi kumu, geleneksel kile kıyasla çevre için daha iyi bir seçimdir. Mısır, septiktir ve kanalizasyon için güvenlidir, böylece kedi kumunu kolay temizlik için tuvalete atabilirsiniz, ayrıca çöp kutusunun dibine yapışmaz veya mekanik çöp kutusu temizleyicileri parçalamaz.


ABD'de mısır için çevresel bir husus, mısırın% 92'sinin genetiği değiştirilmiş olmasıdır, bu nedenle GDO'lar söz konusu ise, GDO'suz proje sertifikalı ürünleri arayın.


Emniyet


Mısır yenilebilirdir, bu nedenle evcil hayvanınız tarafından yutulduğunda zarar vermez, ancak bu, istenmeyen yemeyi teşvik edebilir (özellikle evde köpekler varsa). Mısır bazlı kumlar, yavru kediler, enfeksiyona yatkın kediler ve ameliyat sonrası iyileşen kediler için güvenlidir. Ve% 99 tozsuzdur, bu nedenle kediler ve sahipleri için genellikle kil ve silika kumlarıyla ilişkilendirilen solunum problemlerine neden olmaz


Verim


Mısır kedi kumu, parfüm veya kimyasallara ihtiyaç duymadan amonyak ve idrar kokusunu hızla emen mikro gözenekli bir yapı içerir. Nem, mısırdaki doğal nişastalarla birleşerek katılaşır ve hızla kümelenir, bu da kediniz kutudan çıktıktan hemen sonra kepçelenebilir hale getirir.


Tutarlılık


Mısır bazlı kedi kumları, çok ince ile çok ince arasında dalgalanabilen bir tanecik boyutuna sahiptir. Dünyanın En İyi Kedi Kumu gibi markalar, toz ve takip olmaksızın yumuşaklık ve kazma kabiliyeti için orta taneli bir denge arıyor.


BUĞDAY KEDİ KUMU

Temizlik ve Çevre


Mısır, buğday çöpü gibi tahıl bazlı bir çöp, yenilenebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir bir malzeme olan doğal olarak işlenmiş ikincil (gıda sınıfı olmayan) buğdaydan yapılır. Ayrıca mısır gibi, buğday çöpü de septik ve kanalizasyon için güvenlidir, ancak güvenli bir şekilde yaptığınızdan emin olmak için bazı ek çöp yıkama talimatları gerektirir.


Emniyet


Tıpkı mısır gibi buğday da yenilebilir, bu nedenle evcil hayvanınız tarafından yutulduğunda zarar vermez, ancak istenmeyen yemek bir sorun olabilir. Ameliyattan kurtulan yavru kediler, enfeksiyona yatkın kediler ve kediler için güvenlidir.


Verim


Doğal buğday enzimleri, parfüm veya kimyasallara ihtiyaç duymadan kokuları yok etmeye çalışır ve nem, katılaşmak ve kümelemek için buğdaydaki doğal nişastalarla birleşerek kolay kepçeleme sağlar.


Tutarlılık


Buğday çöpü, kil çöplerine benzer bir kıvama sahiptir, bu da onu kil çöpünden kolay bir geçiş için ideal kılar.


ÇAM KEDİ KUMU

Temizlik ve Çevre


Adından da anlaşılacağı gibi, bu kumlar çam ağaçlarından yapılmıştır; özellikle kereste işlemeden elde edilen ve aksi takdirde atığa gidecek kullanılmış malzemeler. Çam kumları, aşağıdan yukarıya topaklanarak killi çöplerden farklı bir şekilde kümelenerek, kolayca yıkanabilen yumuşak, krep benzeri bir yığın oluşturur.


Yenilenebilir bir kaynaktan yapılmıştır ve bazı çeşitler için USDA Sertifikalı Biyobazlı Üründür.


Emniyet


Çam, düşük tozludur, bu nedenle kediler ve kediler için kil ve silika litreleri ile ilişkili solunum problemlerine neden olmaz. Ve mısır, soya veya buğday gibi maddeler olmadan yapıldığından, yaygın tahıl alerjisi olan kediler için alerji dostudur. Ayrıca çam, kedi yavruları, enfeksiyona yatkın kediler ve ameliyat sonrası iyileşen kediler için güvenlidir.


Verim


Çam kedi kumu, yüzeyin altındaki idrar ve amonyak kokularını hapseder ve daha yüksek emicilikle katı atıkları kurutarak anlık ve uzun vadeli kokuları azaltır.


Tutarlılık


Çam kedi kumu çeşitli biçimlerde gelir, en çok da yumuşak ve emiciliği artıran traşlı biçimdedir. Peletlenmiş çam kedi kumu da mevcuttur.


ÇİM TOHUMU KEDİ KUMU

Temizlik ve Çevre


Çim tohumlu kedi kumu, tek veya çok kedili evler için hızlı topaklanan, kolay toplanan bir kumdur. Kil kadar hızlı ve sert topaklaşması ile dikkat çeken bu ürün,% 100 yenilenebilir bir kaynaktan yapılma avantajına sahiptir ve yıkanabilir ve biyolojik olarak parçalanabilir.


Ayrıca, Sadece Doğal Evcil Hayvan Çim Tohumu Kedi Kumu GDO'suz Proje Onaylıdır.


Emniyet


Çim çöpü% 99 oranında toz tutmaz ve izleme gerektirmez, bu da solunum problemi olan kedi ve ebeveynler için uygundur. Buğday ve mısır litrelerine kıyasla alerji dostudur ve kediler, enfeksiyona yatkın kediler ve ameliyat sonrası iyileşen kediler için güvenlidir.


Verim


Çim tohumu çöpünün hızlı topaklanma hareketi, kokuları havaya salınmadan önce hapsederek kimyasal veya koku ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca, temiz kepçeler, uzun ömürlü bir altlık sağlar.


Tutarlılık


Çim tohumu çöpü kil, çam ve buğday çöpünden biraz daha iridir. Orta büyüklükteki tahıllar en çok birçok mısır litresine benzer.


GELENEKSEL (KİL VE SİLİKA) KEDİ KUMU

Kil ve silika kedi kumu, doğal benzerleri kadar çevre dostu değildir ve hassas kediler (özellikle solunum sorunları olanlar) bazen onlara tahammül edemeyebilir. Ancak araştırmalar, çöp kutusundan hoşlanmanın tüm kedi davranış sorunlarının% 50'sini oluşturduğunu ve kedilerin barınaklara teslim olmasının bir numaralı nedeni olduğunu gösteriyor. Bu şaşırtıcı istatistikler göz önünde bulundurulduğunda, kedinizin çöp kutusunu kullanmasını sağlamak, çöpün türü ne olursa olsun, çok önemlidir ve kil çöpü ve silis çöpü yardımcı olabilir.


KİL KEDİ KUMU

Dr. Elsey'in Cat Attract gibi bazı çeşitler, kedilere hitap eden ve onları çöp kutusuna çeken doğal bir bitkisel karışım kullanır. Ayrıca, solunum yolu tahrişini azaltmak için% 99 tozsuzdur ve birçok kedi ebeveyninin sevdiği gibi sert ve hızlı kümeler.


SİLİKA KEDİ KUMU

Silika kum, idrarı emen ve dışkının kurumasına yardımcı olan kristallere sahip bakterileri önler ve kedinizin çöp kutusunu büyümeyi sürdüremeyecek kadar kuru hale getirir. Bu, kedilerde böbrek problemlerinin ve İYE'lerin önlenmesine yardımcı olur. Çevresel olarak, silika kumları biyolojik olarak parçalanır ve toksik değildir, bu da onları kilden daha iyi bir seçim haline getirir.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör